Hosté

Richterová Jana

Mgr. Jana Richterová se narodila roku 1967 v Opavě. 
Absolvovala humanitně a výtvarně zaměřená studia a pětiletý psychoterapeutický výcvik v hlubinné a psychodynamické psychoterapii. Pracovala řadu let v oblasti zdravotnictví jako arteterapeutka, je členkou České arteterapeutické asociace. 
Věnovala se také pedagogické činnosti v ZUŠ jako učitelka výtvarného oboru a na Ostravské univerzitě, kde externě vyučovala arteterapii. Od roku 2014 je členkou Obce spisovatelů České republiky. Žije a pracuje v Opavě.

Více na stránkách autorky.

Autorka vystoupí na scéně Voices of freedompátek 1. března 13:35 - 13:50 hodin - Představení díla Zahrada. 
Magicko-realistická románová pentalogie Jany Richterové, české spisovatelky, arteterapeutky a výtvarnice, vycházela v letech 2013 - 2018 v rodinném nakladatelství Kruh. Svazky série nesou podtituly Sféra, Lovec, Návrat, Velmistr a Hostina. Na podzim roku 2018 vyšel pátý díl série Zahrada, nazvaný Hostina. Zahradníkův rok se sklání k závěrečné sklizni a je třeba nejvyšší opatrnosti, aby plody jeho práce zůstaly uchráněny. Děj se žene do cílové rovinky, abychom nahlédli do propastí šílenství a posléze dospěli k nečekané sebeoběti. Někteří z hrdinů, podobni dělníkům poslední hodiny, přispívají až do závěrečných chvil k dramatickým obratům, jiní společenství opouštějí. Bude nakonec Michalova věž rozdrcena a je smrt skutečně ultimátní prohrou? 

Autorka společně s Lydií Romanskou vystoupí na Nakladatelské scéně:  sobota 12:50 - 13:30 hodin Pozvánka na Hostinu: Poetická Káva v Zahradě.
Autorské čtení a beseda s autogramiádou nad novými knihami Lydie Romanské (Káva pro H. - Kuchyňská revue) a Jany Richterové (pátý díl Hostina magicko-realistické pentalogie Zahrada). Básnířka a prozaička Lydie Romanská bude číst ze své nejnovější knížky veršů Káva pro H. (Kuchyňská revue), navazující na pozoruhodné sbírky Prázdniny s Henrim a Sirka Henriho Bremonda z předchozích let; zmíněné publikace se vztahují k autorčině zájmu o tzv. "čistou poezii". Spisovatelka Jana Richterová z Opavy, která na podzim loňského roku dovršila rozsáhlou magicko-realistickou pentalogii Zahrada, představí po předchozích dílech Sféra, Lovec, Návrat a Velmistr závěrečný svazek svého díla nazvaný Hostina.

Autogramiáda - Regionální okénko:sobota 2. března 13:30 - 14:00 hodin - stánek Autogramiáda
hosté: Pavla Melecká, Lech Przeczek, Lydie Romanská, Jana Richterová


Partneři festivalu

NAVŠTIVTE NÁS NA KNIŽNÍM FESTIVALU V OSTRAVĚ
1. - 3. března 2019

Pořadatel

Černá louka s.r.o.
Ostrava - Moravská Ostrava
702 00

IČ: 26879280
DIČ: CZ26879280

Ředitel festivalu

Jan Šumbera
+420 604 805 095
jan.sumbera@cerna-louka.cz


Produkční festivalu

Jana Juříčková
+420 775 612 283
jana.jurickova@cerna-louka.cz

Marketing festivalu

Jana Jílková
+420 606 035 557
jana.jilkova@cerna-louka.cz