Hosté

Smatana Juraj

pracoval do roku 1989 ako elektrotechnik. Vyštudoval dejepis a geografiu na Filozofickej fakulte a Prírodovedeckej fakulte Univerzity Komenského. Učí na Gymnáziu v Považskej Bystrici a je lektorom na Komenského inštitúte. Pracoval ako inštruktor v hnutí Strom života a organizáciách Prázdninová škola Lipnice, Štúdio zážitku – Outward Bound Slovakia. Spolupracuje s viacerými mimovládnymi organizáciami v oblasti ochrany životného prostredia a boja proti korupcii. Bol poradcom predsedníčky vlády Ivety Radičovej pre oblasť životného prostredia. Je mestským a krajským poslancom za mesto Považská Bystrica a poslaneckým asistentom Jána Budaja (Zmena zdola). Od roku 2014 sa venuje aj téme dezinformácií, hoaxov a propagandy na internete. Má dve dospelé dcéry. Žije v internetovom priestore, v Považskej Bystrici a v reštauračnom vagóne medzi Považsku Bystricou a Bratislavou

scéna Voices of freedom:
Téma dne: Média a komunikace
Jakou roli hrají média v dnešním světě, jak se proměnila, mj. v závislosti na rozvoji sociálních sítí, a co můžeme v této oblasti očekávat? Jsou, mohou či měla by být média nezávislá? Jaký je vztah mezi politikou a médii, jak se projevuje jejich vlastnictví a jak se vypořádávat s (auto)cenzurou?

sobota 2. března 16:00 - 17:30 hodin - Propaganda, fake news a informační válka
Anotace: Propaganda, fake news a informační válka. Mají mít v západních demokraciích stejnou svobodu slova jejich občané jako strojové účty a placení trollové? Kde je hranice mezi obranou země v informační válce a útokem na svobodu slova? Přichází informační mráz pouze z Kremlu?

hosté: Jakub Kalenský, Julie Buzalková, Juraj Smatana, Peter Jančárik

moderátor: Josef Šlerka

Zdroj foto: Komenského ištitút


Partneři festivalu

NAVŠTIVTE NÁS NA KNIŽNÍM FESTIVALU V OSTRAVĚ
1. - 3. března 2019

Pořadatel

Černá louka s.r.o.
Ostrava - Moravská Ostrava
702 00

IČ: 26879280
DIČ: CZ26879280

Ředitel festivalu

Jan Šumbera
+420 604 805 095
jan.sumbera@cerna-louka.cz


Produkční festivalu

Jana Juříčková
+420 775 612 283
jana.jurickova@cerna-louka.cz

Marketing festivalu

Jana Jílková
+420 606 035 557
jana.jilkova@cerna-louka.cz