Hosté

Procházka Jiří Walker

Známý spisovatel žánrů sci-fi, fantasy, hororu a detektivek. Poprvé publikoval v roce 1991. Věnuje se nejen samotné tvorbě fantastických žánrů, ale je také jejich propagátorem ve své přednáškové činnosti ve školách a knihovnách. Píše i komiksové scénáře. 
Na svém kontě má přes dvacet románů a povídkových sbírek. (K nejznámějším z nich patří fantasy série Ken Wood, space opera Hvězdní honáci či kyberpunková řada Rox’n’Roll.)  Založil dobrodružnou knižní sérii „Agent JFK,“ která k letošnímu roku obsahuje přes 35 titulů. Publikuje popularizační články v knihovnickém časopise Čtenář.
Je majitelem audiovydavatelství Walker & Volf, které se specializuje na žánrovou tvorbu českou i zahraniční (Audiokniha Setkání s Rámou získala 2. místo v odborné anketě „Audiokniha roku“. 
Jiří W. Procházka za svou tvorbu obdržel několik ocenění Akademie SFFH, Cenu Ludvíka Součka a titul „Velmistr žánru“ v rámci vyhlášení cen Aeronautilus.

S manželkou Klárou Smolíkovou, spisovatelkou, lektorkou a scénáristkou, píše detektivky pro dospělé („Mrtvá šelma“), pro děti („Tajná dvojka A+B) a TV scénáře (večerníček „Vynálezce Alva“).

Více na webových stránkách autora a FB autora

Autoři vystoupí na Nakladatelské scéně:
pátek 1. března 10:15 - 11:25 hodin Viktorka a její vesmírná dobrodružství:
Interaktivní workshop pro žáky 1. stupně ZŠ, na němž prozkoumají komiksový vesmír, natrénují základní pravidla o fungování komiksu. Za pomoci připravených podkladů budou vytvářet komiksy, naučí se abecedu komksových citoslovcí, druhy komiksových bublin i užitečných piktogramů. Komiksy budeme kreslit, psát i hrát! 

pátek 1. března 11:35 - 12:50 hodin Komiksy hravé i dravé:
Interaktivní program určený pro žáky 2. stupně ZŠ a studenty SŠ je zaučí v základních pravidlech tvorby komiksů, dovědí se o dávné historii komiksu, poznají rozdíly mezi angloamerickým, frankofonním či japonským komiksem. Studenti budou sami tvořit vlastní komiks, seznámí se s českou i světovou tvorbou atd

Autoři vystoupí na Komorní scéně: pátek 1. března 14:00 - 18:00 hodin Tvůrčí dílna pro rodiny s dětmi: Vynálezce Alva
Nebojme se vynalézat! Veselá tvůrčí dílna, ve které se seznámíme s vynálezcem Alvou a jeho báječnými vynálezy. Budeme kreslit fantastické knihovny a navrhovat vlastní obálky knih. A mnoho dalšího zažijete při společně stráveném kreativním čase. 


Partneři festivalu

NAVŠTIVTE NÁS NA KNIŽNÍM FESTIVALU V OSTRAVĚ
1. - 3. března 2019

Pořadatel

Černá louka s.r.o.
Ostrava - Moravská Ostrava
702 00

IČ: 26879280
DIČ: CZ26879280

Ředitel festivalu

Jan Šumbera
+420 604 805 095
jan.sumbera@cerna-louka.cz


Produkční festivalu

Jana Juříčková
+420 775 612 283
jana.jurickova@cerna-louka.cz

Marketing festivalu

Jana Jílková
+420 606 035 557
jana.jilkova@cerna-louka.cz