Hosté

Vašíček Arnošt

Vystudoval Fakultu žurnalistiky Univerzity Karlovy v Praze, obor Filmová a televizní žurnalistika. Pracoval v magazínu Blesk.Jeho hlavním zájmem jsou záhady, avšak zabýval se i námořním jachtingem a zúčastnil se tří námořních expedicí. Během svých cest za záhadami navštívil mnoho zemí, kde hledá mimo jiné i důkazy o mimozemských civilizacích na Zemi.
Studuje i dosud nezaniklé primitivních kmeny v různých koutech Země, které žijí prakticky na úrovni doby kamenné, například Veddy na Srí Lance, Dajáky na Borneu, Dani na Irian Jaya, Mentawaje na ostrově Siberut, Dogony v Mali, kmen Kubu na Sumatře nebo Antanosy na Madagaskaru.
Svou tvorbu soustředí spisovatel také na Česko, kde se odehrává děj několika jeho knih (např. Strážce duší). Sám se také snaží rozluštit Ďáblovu bibli ve svém díle s názvem Tajemství Ďáblovy bible.
Pro Českou televizi napsal dva známé seriály s názvem Planeta Záhad a Setkání s tajemnem. Dílo Strážce duší, které bylo původní knižní dílo, bylo také adaptováno do podoby televizního seriálu.

Více o autorovi ZDE.

Autor vystoupí na scéně Voices of freedom: pátek 1. března 10:15 - 11:05 hodin - Planeta záhad - Přežívají v odlehlých koutech světa tajemná zvířata a neznámí tvorové?
Arnošt Vašíček jako prvý na světě natočil stopy sachamamy – gigantického hadovitého tvora z amazonské džungle. Vzrušující pátrání po dalších záhadných živočiších nás zavede do neprostupných pralesů čtyř kontinentů a k primitivním etnickým skupinám, které stále žijí jako v době kamenné.

Autor vystoupí na Nakladatelské scéně:

pátek 1. března 16:00 - 16:50 hodin - Oko Kyklopa
Lze věštit budoucnost?
Lidský mozek je naprosto nejdokonalejší a nejsložitější organismus na planetě Zemi. Má na 125 bilionů synapsí. Každá z nich je samostatným "mikroprocesorem". Jeden jediný lidský mozek tak obsahuje více přepínačů než všechny počítače, routery a internetová spojení na světě. Nikdo neví, proč je náš mozek tak nesmírně komplikovaný a cosi máme s jeho úžasnou operační kapacitou vlastně počít. Nebo již někdo rozluštil toto šokující a zjevně i velmi nebezpečné tajemství?
Arnošt Vašíček představuje mysteriózní thriller o tom, že zahrávat si s osudem může být osudné.

sobota 2. března 16:00 - 16:50 hodin - STOPY NEZNÁMA
Největší záhady z přelomu druhého a třetího tisíciletí.
Invaze tajemných stvůr - Mimozemský přístroj ze Sibiře – Světla odnikud –– Údolí mrtvých - Výbuch, který zachránil svět- Krvavý déšť - Před hradbami Edenu - Uctívači hvězd zpoza humen…

Autogramiáda autora - po celou dobu výstavy - stánek MYSTERYFILM, č.102


Partneři festivalu

NAVŠTIVTE NÁS NA KNIŽNÍM FESTIVALU V OSTRAVĚ
1. - 3. března 2019

Pořadatel

Černá louka s.r.o.
Ostrava - Moravská Ostrava
702 00

IČ: 26879280
DIČ: CZ26879280

Ředitel festivalu

Jan Šumbera
+420 604 805 095
jan.sumbera@cerna-louka.cz


Produkční festivalu

Jana Juříčková
+420 775 612 283
jana.jurickova@cerna-louka.cz

Marketing festivalu

Jana Jílková
+420 606 035 557
jana.jilkova@cerna-louka.cz