Hosté

Man Lubomír

Narodil se v Záblatí u Bohumína. Na MU v Brně vystudoval TV a anglickou literaturu a anglický jazyk. Po dobu šesti let reprezentoval ČSR ve skoku dalekém a dvakrát se stal vicemistrem ČSR. Učil na několika středních školách na Ostravsku a rok pracoval v zahraničním oddělení ČTK v Praze. Několikanásobně vydal tyto sportovní romány pro mládež: Vysoký cíl, Hurá do poháru, S devatenáctkou do Bernu, Čekání na rychlou stopu, Jak vyhrát Pomerančovou mísu (mladá léta Ivana Lendla), Sen na dosah, Hrrr na ně!

Vydal i čtyři sbírky politické publicistiky: Psáno ze vzteku, Braň se!, Kdyby tak tohle řekl Putin, Vím, jak sjednotiti národ, a dva filmové a televizní scénáře: Hitlerova vůle a Hoši od Bobří řeky.

Vysoký cíl byl zpracován pro rozhlas a Hurá do poháru pro televizi. Do zvukové podoby pro slepce byly převedeny romány Vysoký cíl, S devatenáctkou do Bernu a Hrrr na ně!, a do podoby knihy pro stažení zdarma i do angličtiny přetlumočené audio knihy byl převeden scénář Hitlerova vůle. Mezinárodním úložištěm dat Wikimedia Commmons byla kniha Hrrr na ně! zařazena do seznamu 40 nejlepších knih světové knižní produkce roku 2003 a mezinárodní společnost Wikipedie ji zařadila mezi 60 nejvýznamnějších českých knih pro děti a mládež. V anketě Mladého světa o nejoblíbenějšího autora mezi učni, provedené na losem vybraném učilišti (elektrotechnické v Lipníku nad Bečvou), se LM umístil na děleném čtvrtém místě. V r. 2014 byl za své pracovní úspěchy a činy přijat do mezinárodní společnosti Oxford Encyclopedia (dnes the British Publishing House).

Autogramiáda - pátek 1. března 16.30 - 17.00 hodin - stánek Autogramiáda
Regionální okénko:  Lubomír Man, Miroslav Sehnal, Břetislav Uhlář


Partneři festivalu

NAVŠTIVTE NÁS NA KNIŽNÍM FESTIVALU V OSTRAVĚ
1. - 3. března 2019

Pořadatel

Černá louka s.r.o.
Ostrava - Moravská Ostrava
702 00

IČ: 26879280
DIČ: CZ26879280

Ředitel festivalu

Jan Šumbera
+420 604 805 095
jan.sumbera@cerna-louka.cz


Produkční festivalu

Jana Juříčková
+420 775 612 283
jana.jurickova@cerna-louka.cz

Marketing festivalu

Jana Jílková
+420 606 035 557
jana.jilkova@cerna-louka.cz