Hosté

Kretík Matěj

Majitel kreativní a contentové agentury Bookin, v níž sdružuje aktivity zaměřené na marketing a prodej zboží i aktivit hlavně pro mladé. Prodává streetwear v THE MAG marketu, pořádá akce jako Addict pro lidi, kteří jsou i o polovinu mladší než on, dělá marketing s lidmi takzvaně vlivnými na sociálních sítích, věnuje se hudebnímu managementu a občas vyprodukuje video, pro sebe či pro ostatní. Založil první YouTube videomagazín československé streetové a lifestylové komunity.

scéna Voices of freedom: 
Téma dne: Média a komunikace
Jakou roli hrají média v dnešním světě, jak se proměnila, mj. v závislosti na rozvoji sociálních sítí, a co můžeme v této oblasti očekávat? Jsou, mohou či měla by být média nezávislá? Jaký je vztah mezi politikou a médii, jak se projevuje jejich vlastnictví a jak se vypořádávat s (auto)cenzurou?

sobota 2. března 11:00 - 12:30 hodin - Youtubeři – fenomén nových celebrit
Youtubeři vyprodávají hlediště, mluví ke statisícům lidí a jsou v centru pozornosti, ať už na YouTube, nebo Instagramu. Je jádrem jejich úspěchu opravdu to, co říkají? Nebo jim nová média dodávají nezasloužené charisma? Vycítí i politici, že pravě tady jsou nejviditelnější a mohou ovlivňovat masy? A naopak – lze očekávat, že ambice youtuberů překročí hranice zábavy?

hosté: Matěj KretíkJakub Sedláček, Karel Kovář (Kovy)

moderátor: Josef Šlerka

 


Partneři festivalu

NAVŠTIVTE NÁS NA KNIŽNÍM FESTIVALU V OSTRAVĚ
1. - 3. března 2019

Pořadatel

Černá louka s.r.o.
Ostrava - Moravská Ostrava
702 00

IČ: 26879280
DIČ: CZ26879280

Ředitel festivalu

Jan Šumbera
+420 604 805 095
jan.sumbera@cerna-louka.cz


Produkční festivalu

Jana Juříčková
+420 775 612 283
jana.jurickova@cerna-louka.cz

Marketing festivalu

Jana Jílková
+420 606 035 557
jana.jilkova@cerna-louka.cz