Nacházíte se v archívu roku 2019 - aktuální ročník naleznete zde.

Doprovodný program

Doprovodný program

HERNÍ ZÓNA

Mindok

Přijďte se podívat, vyzkoušet si a ochutnat nový svět společenských deskových her od firmy MINDOK. Zabavíme celou rodinu, u nás se pobaví opravdu každý! Těšíme se na vás s našim oranžovém týmem prezentátorů v deskoherní zóně knižního festivalu.

Můžete se těšit na prezentaci populárních SMART her pro jednoho hráče, jejich novinky, na postřehové hry, u kterých si vyzkoušíte svou rychlost, nebo na komunikační a párty hry jako nejslavnější česká hra Krycí jména, u nichž se skvěle pobavíte. Spousta zábavy u rodinných her jako je legendární Carcassonne nebo nejlépe hodnocená abstraktní hra poslední doby - Azul.

Více informací o MINDOKU naleznete na jejich webu.

 

Celé Česko čte dětem

Celé Cesko čte dětem vede už třináctým rokem celostátní osvětovou a mediální kampaň. Předčítání rozvíjí paměť a představivost, učí myšlení, rozšiřuje znalosti, zlepšuje soustředění a učí morálním hodnotám. Posláním kampaně je prostřednictvím společného čtení budovat pevné vazby v rodině.

Více informací o projektu nalezenete ZDE

 

Krabičky v.d.

Těšíme se velice, že propojíme světy tvoření a čtení… 

  • Výtvarný program VESELÉ TVOŘENÍ  pro děti  od 3-99 let, na kterém si budete moci vyrobit záložky nebo cedulky na dveře.
  • Novinky pro domácí tvoření  TVOŘIVÁ SADA, lepený závěs 
  • Nabídku pro KNIHOVNY i jiné organizace KRABICE PLNÉ TVOŘENÍ

Těšíme se na Vás….. SOCIÁLNÍ PODNIK  Krabičky - výrobní družstvo. Děkujeme, že přímo podporujete zaměstnávání lidí s handicapem.

Více informací o projektu nalezenete ZDE.   

 

 

STAR WARS ZÓNA

Lion Base je součástí mezinárodní Star Wars kostýmové organizace Rebel Legion, která propaguje Star Wars fandom a zároveň pomáhá charitativními a veřejně prospěšnými činnostmi.

Rebel Legion byla založena v roce 2000 a dnes má již tisíce členů ve více než 30 zemích světa. Lion Base a stejně tak Rebel Legion, je založená a tvořená fanoušky Star Wars, kteří se zajímají o tvorbu co nejpřesnějších kostýmů kladných postav ze světa Star Wars (například rytířů Jedi, povstaleckých pilotů, vojáků, princezen a dokonce i Wookieeů…) a zároveň chtějí pomáhat těm, kteří v životě moc štěstí neměli.

Po celou dobu festivalu se budete moci vyfotit s Rebel Legio - Lion Base ve Star Wars fotokoutku.

 

 

AKTIVITY NA STÁNCÍCH

Evropská zóna

Zastoupení Evropské komise v ČR a Kancelář Evropského parlamentu v ČR, stánek č. 130.

Víte, jaké vtipy říkají Švédové o Norech? Myslíte si, že Evropa má perspektivu? Vyznáte se v evropských jazycích? A budete v květnu volit do Evropského parlamentu? Přijďte si zasoutěžit o čtečku Kindl nebo si udělat fotku a dozvědět se spoustu zajímavých informací na společný stánek Zastoupení Evropské komise v ČR a Kanceláře Evropského parlamentu.

 

Knihovna města Ostrava

Stánek č. 104.

Představí aktuální projkety a knihovnické služby čtenářům všech věkových skupin.

Knihovny jsou bezpečné a přátelské místo, jak se tedy stát čtenářem knihovny?

 

Silent zóna Audiotéky; stánek č. 103.

 

Projekt Národy světa píší Bibli, stánek č.301

Projekt má za cíl rozšířit povědomí o Bibli mezi širší veřejnost. Iniciátorem projektu je Muzeum bible v Jeruzalémě, v České republice se o to stará česká pobočka Mezinárodního křesťanského velvyslanectví Jeruzalém (ICEJ) v Praze.

Návštěvníci stánku dostanou příležitost zapojit se do opisu úryvku z dané biblické knihy (nyní je to knihu Žalmů), konrétně jeden až pět veršů na speciálně vydané archy a obdrží památní list, certifikát. Aby se zabránilo tomu, že jeden člověk opíše "půl bible" :-), vyplňuje zájemce evidenční list, kde je uvedeno jeho jméno, případně mailová adresa a zde je zaznamenáno, které verše opisoval. Tyto listy jsou přílohou archů s ručně opsanými verši.

Dlouhodobým cílem Muzea bible je získat ručně opsané bible v co nejvíce národních jazycích a vytvořit z nich samostatnou expozici. Sbor Křesťanského společenství Ostrava do projektu vstoupil před několika lety, kdy jsme v Knihovně města Ostravy vedli opisování knihy Exodus, kterou zájemci opsali během cca dvou let. Tento projekt byl v minulosti prezentován v rámci Knižního veletrhu Ostrava. 

 

DOPROVODNÉ VÝSTAVY

  1. 100 let knihovnictví
  2. Výstava KOMIKSové soutěže
  3. Držitelé Sacharovovy ceny za svobodu myšlení
  4. Spolu v bublinách

Star Wars: Rebel Legion - Lion BaseStar Wars: Rebel Legion - Lion BaseStar Wars: Rebel Legion - Lion BaseStar Wars: Rebel Legion - Lion BaseStar Wars: Rebel Legion - Lion BaseStar Wars: Rebel Legion - Lion BaseStar Wars: Rebel Legion - Lion BaseKrabičky v.d.Krabičky v.d.Celé Česko čte dětem

Partneři festivalu

NAVŠTIVTE NÁS NA KNIŽNÍM FESTIVALU V OSTRAVĚ
1. - 3. března 2019

Pořadatel

Černá louka s.r.o.
Ostrava - Moravská Ostrava
702 00

IČ: 26879280
DIČ: CZ26879280

Ředitel festivalu

Jan Šumbera
+420 604 805 095
jan.sumbera@cerna-louka.cz


Produkční festivalu

Jana Juříčková
+420 775 612 283
jana.jurickova@cerna-louka.cz

Marketing festivalu

Jana Jílková
+420 606 035 557
jana.jilkova@cerna-louka.cz