Nacházíte se v archívu roku 2022 - aktuální ročník naleznete zde.

Workshopy a herní zóna

Program 11. - 12.3.2022

 


Kurz krasopsaní s Milujeme krasopsaní


V rámci Knižního festivalu v Ostravě si můžete vyzkoušet základy moderní kaligrafie (brush letteringu) s malými štětcovými fixy značky Tombow. Tyto fixy mají štětcový hrot, který je vhodný pro kaligrafické popisky. Linka se mění od tenké po hrubou, záleží na tlaku vyvíjeném na hrot. Inkoust je na vodní bázi a bez zápachu. Barva inkoustu je černá. Na kurzu budou dostupné materiály k procvičení základu krasopisu. 

Kurz bude probíhat v pátek a sobotu (11. - 12. 3.2022) Přijďte si vyzkoušet krasopsaní v kurzech, které se budou odehrávat celý den od 10 hodin.

Mini kurzy budou trvat vždy 45 min.
Na každý kurz bude 5 míst 
Cena kurzu 200 Kč.

Více informací a přihlášení na https://milujemekrasopsani.cz/kurzy/
Přihlásit se na workshop můžete ZDE.

                     


 

Workshopy Fajne dílny


Knižní vazba

Je snadné jít do papírnictví a koupit si sešit. Ale co takhle sednout si k hromadě papírů a bavlnek a takový sešit si ušít! A každý bude jiný. Můžete si vyzkoušet různé jednoduché způsoby šití včetně ornamentální japonské vazby a pohrát si s barevnými kombinacemi dle svého gusta. Veškerý materiál bude na místě.

Workshop je vhodný pro děti, co zvládnou práci s jehlou a nití, i pro tvořivé dospělé. 

Kurzy budou probíhat oba dny celodenně od 10 hodin.

Délka trvání kurzu: cca 1 hodinu
Cena kurzu: 100 Kč

                       Záložka do knihy

Na stánku Fajne dílny se budou po celou dobu festivalu vyrábět záložky do knih z plsti, které se budou zdobit různými technikami - vyšívání, lepení. 

Kurzy budou probíhat oba dny celodenně od 10 hodin.

Délka trvání kurzu: cca 30 minut
Cena kurzu: 40 Kč

 

Malování na látkové tašky

Návštěvníci festivalu si můžou odnést nově nakoupené knihy ve své originální látkové tašce. Na stánku Fajne dílny bude probíhat worskhop barevným látkových tašek. Na tašku své oblíbené barvy si můžete pomoc šablon razítek nebo pouze štětců si tašku ozdobit. 

Kurzy budou probíhat oba dny celodenně od 10 hodin.

Délka trvání kurzu: cca 1 hodina
Cena kurzu: 100 Kč

 


Celé Česko čte dětem: čtecí koutek

Po celou dobu konání festivalu  

Posláním obecně prospěšné společnosti Celé Česko čte dětem je prostřednictvím společného čtení budovat pevné vazby v rodině. Pravidelné předčítání dětem má obrovský význam pro rozvoj jejich emocionálního zdraví. Předčítání rozvíjí paměť a představivost, učí myšlení. Předčítání utváří pevné pouto mezi rodičem a dítětem. My neříkáme "Jdi a čti si!", ale "Pojď, budu ti číst". Stačí 20 minut denně. Každý den. 

 

 


Herní koutek s deskovkami MINDOK

Po celou dobu konání festivalu  

MINDOK je vydavatelství moderních společenských her pro děti i dospělé již 15 let. Můžete se těšit na prezentaci her z řady populárních SMART her pro jednoho hráče, na postřehové a paměťové hry, u kterých si vyzkoušíte svou rychlost a bystrost, nebo na nové kvízové a párty hry jsou hry z rodiny Desítka nebo Krycí jména. Nebudou chybět ani úspěšné dětské a rodinné hry z rodiny Carcassonne a Kulišák. Pro příznivce slovních her s písmeny představujeme hru Bananagrams. Pro zvídavé tady máme řadu 50 přírodních expedic, u nichž se něco dozvíte a zároveň se skvěle pobavíte. Najdete nás v oranžovém stanu herní zóny v centru dění festivalu. Na stánku zakoupíte hry se slevou 25%.


Národní divadlo moravskoslezské

Po celou dobu konání festivalu

Užij si divadlo na Knižním festivalu 2022. Na stánku nebudou chybět BONUSY na zvýhodněné vstupenky pro návštěvníky festivalu (1 + 1 – při nákupu na místě), fotokoutek s divadelními rekvizitami a mnoho dalšího. A to se vyplatí! A kdo nebude mít pořád dost, rozhodně musí navštívit 2 besedy k inscenaci Nanebevstoupení Lojzka Lapáčka ze Slezské Ostravy s herci, režisérem a dramaturgem inscenace. Více v programu Knižního festivalu nebo na webu www.ndm.cz.

Národní divadlo moravskoslezské

Partneři festivalu
Mediální partneři
Mediální podpora

Knižní festival Ostrava

Vystavující

Nakladatelé, vydavatelé, distributoři

Zóna malých nakladatelů

Knihovny, univerzity, galerie

Herní zóna / workshopy / tvůrčí dílny

Ostatní

NAVŠTIVTE NÁS NA KNIŽNÍM FESTIVALU V OSTRAVĚ
11. - 12. března 2022

POŘADATEL

Černá louka s.r.o.
Ostrava - Moravská Ostrava
702 00

IČ: 26879280
DIČ: CZ26879280

ŘEDITEL FESTIVALU

Jan Šumbera
+420 604 805 095
jan.sumbera@cerna-louka.cz

MANAŽERKA FESTIVALU

Jana Cyrusová
+420 606 515 666
jana.cyrusova@cerna-louka.cz

 

MARKETING FESTIVALU

Denisa Urbanová
+420 723 982 003
denisa.urbanova@cerna-louka.cz