Nacházíte se v archívu roku 2022 - aktuální ročník naleznete zde.

O vystavujících

Nakladatalé, vydavatelé, distributoři

Albatros Media (stánek č. 102)

Albatros Media je největší nakladatelský dům v ČR. Pod našimi křídly najdete nakladatelství Albatros, B4U Publishing, BizBooks, CooBoo, Computer Press, CPress, Domino, Edika, Egmont, Fragment, Kniha Zlín, Management Press, Motto, Mladá Fronta, Voxi, Vyšehrad, XYZ, selfpublishingovou službu Pointa, partnerský projekt Edice České televize a obchod s tištěnými i elektronickými knihami Palmknihy.

Albatros media bude na stánku nabízet 20% slevu na všechny tituly.

Více: www.albatrosmedia.cz/

FB: https://www.facebook.com/albatrosmediacz/


 

PEMIC BOOKS, KNIHCENTRUM.cz, BOOKMEDIA (stánek č. 137)

PEMIC BOOKS a.s. bude mít na festivalu stánek, který nabídne české i zahraniční tituly různých žánrů prostřednictvím oblíbeného knihkupectví KNIHCENTRUM.cz. Pokud s sebou vezmete i děti, nenechte si ujít kreativní tvoření, které připraví nakladatelství BOOKMEDIA.

Více: www.pemic.cz , www.knihcentrum.cz , www.bookmedia.cz

FB: https://www.facebook.com/KNIHCENTRUM.cz/


Audiotéka (stánek č. 137)

Audioteka je největší platforma s audioknihami v České republice. Na tuzemském trhu oslavila v říjnu 2021 už deset let existence a v současnosti nabízí téměř sedm tisíc titulů. Vedle české klasiky, detektivek, sci-fi, fantasy a cestopisů přináší posluchačům také faktografická díla, biografie i tituly zaměřené na seberozvoj
a zdravý životní styl. Poslech na míru umožňuje aplikace Audioteka s řadou vylepšených funkcí, díky nimž si posluchači audioknihy vychutnají i bez připojení k internetu.

Více o novinkách, službách i titulech najdete na www.audioteka.cz


 

Nakladatelství JOTA (stánek č. 107)

Nakladatelství JOTA vydalo za 31 let své existence na českém knižním trhu již více než 3 000 titulů v několika edičních řadách: Beletrie, Populárně naučná, Pro děti a mládež, Literatura faktu a military, Biografie, Cestopisy, Turistické průvodce Bradt a Rough Guides.

Nakladatelství JOTA bude na stánku nabízet 20% slevu na všechny tituly.

Více: www.jota.cz/

FB: https://www.facebook.com/JOTA.nakladatelstvi


 

Deník N (stánek č. 101)

Nezávislý Deník N založený na podpoře předplatitelů vychází na webu denikn.cz i v tištěné verzi. Nabízí zpravodajství v souvislostech, analýzy, reportáže, rozhovory a komentáře. V rámci Edice N vydává knihy se společenskovědní tematikou.

Více https://denikn.cz/

FB: https://www.facebook.com/enkocz/


 

Centrum PANT (stánek č. 136)

Od roku 2007 otevíráme dveře modernímu chápání dějin 20. století. V roce 2016 jsme v Ostravě začali provozovat komunitní a informační Centrum PANT a významně tím tak posunuli těžiště našich aktivit směrem k chápání současnosti. Prostřednictvím přednášek a besed s významnými českými osobnostmi nabízíme lidem možnost kriticky nahlédnout na současné dění ve světě z různých úhlů pohledu. Svou činností vytváříme přirozený dějinný kontext a stavíme most mezi minulostí a současností. Věříme, že existence prostoru pro takovýto dialog má hluboký smysl pro naši budoucnost.

Kromě Centra PANT také provozujeme unikátní vzdělávací portál www.moderni-dejiny.cz. Ten dnes pro svou přípravu využívá více než 90% učitelů dějepisu a desetitisíce studentů. V rámci vydavatelství PANT vydáváme knihy a metodické publikace. Nejsme pouze komunitním centrem, ale také stylovou kavárnou a knihkupectvím. Lidé si u nás mohou knihy nejen zakoupit, ale třeba jen prohlédnout u dobré kávy. Mimo bohatého programu ve formě přednášek a besed pro dospělé nezapomínáme ani na děti. Každé sobotní dopoledne pro ně připravujeme kreativní program ve formě divadel a dětských dílniček.

Spolupracujeme s řadou univerzit a prestižních institucí jako například Karlova a Masarykova univerzita, Akademie věd, Knihovna Václava Havla nebo Post Bellum s projektem Paměť národa.

Jsme nevládní a nezisková organizace. Nemáme politické ani ekonomické ambice. Jsme učitelé, pracovníci médií, grafici, manažeři, ale hlavně nadšenci. Proto stále hledáme partnery a sponzory, kteří by nám pomáhali rozvíjet kulturní a vzdělávací aktivity.

Více https://www.centrum-pant.eu/

FB: https://www.facebook.com/centrumpant


 

Ella & Max - Presco Group (stánek č. 109, 114) 

Nakladatelská značka Ella & Max společnosti PRESCO GROUP, a. s., vstoupila na trh v roce 2016. Publikuje knihy pro děti od 1 do 12 let. Spolupracuje s předními světovými nakladateli a může se pochlubit i vlastními originálními tituly. Za sebou má také úspěchy v prestižních knižních soutěžích. Za všechny jmenujme jednu nominaci i dvě loňské ceny Zlatá stuha České sekce IBBY.  I v letošním roce se na stánku č. 109 můžete seznámit s řadou zajímavých novinek a přesvědčit se, že Ella & Max přináší kvalitní čtení pro vaše děti.

PRESCO GROUP, a. s., nakladatel, výrobce a distributor kalendářů, diářů a notesů úspěšně působí na českém trhu již od roku 1995. Na stánku č. 114 najdete zejména kalendáře a diáře z letošní kolekce, a to za velmi výhodné ceny. Určitě si vyberete.

Více: www.ellamax.cz; info@ellamax.cz   

FB: www.facebook.com/ellamax


 

MYSTERY FILM (stánek č. 112)

Knížky Arnošta Vašíčka o pátrání po mimozemských civilizacích, o nevysvětlených archeologických nálezech, historických otaznících, tajemných úkazech, paranormálních jevech a jiných záhadách.

Více: www.mysteryfilm.cz 


Nakladatelství Hejkal (stánek č. 113)

Nakladatelství Hejkal vydává českou a překladovou beletrii (Mika Waltari, Andreas Pittler, Arto Paasilinna, Markéta Hejkalová) a spolupořádá Podzimní knižní veletrh v Havlíčkově Brodě. 32. Podzimní knižní veletrh bude 14. a 15. října 2022.

Více: www.hejkal.cz

FB: www.facebook.com/podzimknihyHavlBrod | www.facebook.com/nakladatelstvihejkal 


Portál s.r.o. (stánek č.103)

Knihy a časopisy z oblasti vzdělání a výchovy, pedagogika, psychologie, sociologie, sociální práce, nápady, hry, tvořivost, spiritualita. Dále knihy pro rodiče i děti jak z oblasti beletrie, tak rozvíjející tvořivost. Nedílnou součástí knižní produkce jsou rozhovory, spirituální tituly, beletrie a non-fiction.

Nakladatelství Portál bude na festivalu nabízet 20% slevu na nákup knih. 

Více: www.portal.cz


 

Albi (stánek č. 106)

Nabízíme více než 15 linií her - dětské hry (vzdělávací hry Kvído nebo Kouzelné čtení), strategické hry, rodinné hry, logické hry (edice Mozkovna), venkovní hry, hry pro dospělé a další.U Albi ale také najdete dárky, originální vychytávky, drobnosti a doplňky pro každou příležitost, která si zaslouží oslavu. S Albi poblahopřejete k narozeninám, promoci, svatbě i kulatému výročí, potěšíte roztomilou pozorností k narození dítěte i k rozlučce s kolegou v práci.Že bychom zapomněli na přáníčka? Ani náhodou - jenom jsme od 90. let trochu dál - hudební přáníčka, svítící přáníčka, skládací přáníčka - milé a vtipné vzkazy vašim blízkým ve stovkách podob.

Více: www.albi.cz

FB:  www.facebook.com/AlbiCR 


Seqoy (stánek č. 104)

Distribuce věnující se komiksu, sci-fi a fantasy. Výhradně zastupujeme nakladatelství Crew, Planeta 9, Carcosa, Golden Dog, Gnóm!, Straky na vrbě a další.

Více: www.seqoy.cz


Littera Silesia s.r.o. (stánek č.108)

Nakladatelství Littera Silesia vydává knihy Evy Tvrdé. Letos představujeme druhé vydání knih Pandořina skříňka a Okna do pokoje.

Více: www.evatvrda.cz


Nakladatelství Kazda (stánek č. 111)

Nové nakladatelství pro kulturu ducha a harmonický vztah mezi člověkem a přírodou. Výjimečné knihy, které inspirují a přinášejí radost. Již od roku 2014 vydáváme knihy, které čtenářům přináší radost a povzbuzení svou vnitřní živostí a opravdovostí. Jejich prostřednictvím chceme posilovat dobrá předsevzetí a podporovat harmonii mezi člověkem a jeho okolím.

Více: www.knihykazda.cz


Preston Hitech (stánek č. 105)

PRESTON HITECH je malé ostravské nakladatelství, které vydává knižní publikace od roku 2013. Zaměřuje se zejména na tvorbu začínajících autorů píšících prózu, poezii, divadelní a rozhlasové hry.

Více: www.prestonhitech.cz


Mytago (stánek č. 110)

Nakladatelství Mytago funguje od roku 2009. S láskou i zápalem vydává knihy a fantasy literaturu, nové příručky pro rozmanité RPG, gamebooky a také ilustrovanou fantastickou beletrii. Exkluzivní vydání knih z nakladatelství Mytago za příznivé ceny najdete i na imago.cz.

Více: https://mytago.cz

FB: www.facebook.com/mytago.cz


Univerzita Palackého v Olomouci (stánek č. 122)

Vydavatelství Univerzity Palackého v Olomouci už více než čtvrtstoletí dělá odbornou literaturu přístupnější. Knihy připravuje, vydává i prodává. Zaměřuje se nejen na odbornou akademickou literaturu, učebnice a skripta, ale na knižní trh uvádí také populárně-naučné publikace či ambiciózní knižní projekty z oblasti výtvarného umění, fotografie nebo historie.

Více: https://www.vydavatelstvi.upol.cz/

FB: https://www.facebook.com/vydavatelstviUP


 

Knihopolis (stánek č. 100)

Knihopolis je mladá ostravská firma, která si vetkla za cíl hýčkat knihomoly. Nabízí udržitelnou módu s knižními motivy a spoustu dalších ručně vyráběných radostí, jako jsou sójové svíčky inspirované příběhy, vyřezávané záložky, originální nastavitelné knižní obaly nebo plátěnky, co unesou tucty knih..

Více: https://www.knihopolis.cz/

FB: hhttps://www.facebook.com/knihopolis


Zóna malých nakladatelů

Golden Dog (stánek č. 115)

Nakladatelství Golden Dog se zaměřuje na horor, thriller, detektivku a další domácí žánrovou literaturu. Jedním z cílů je podpořit české hororové autory a vydávat je pod jednotnou značkou a spojit je tak v soběstačnou a fungující skupinu.

Více: www.goldendog.cz 

FB: www.facebook.com/goldendog.stefko 


Carcosa (stánek č. 116)

Malé kroměřížské nakladatelství specializující na horor a bizarní fantastiku. Vydáváme se do končin, kam se jiní zdráhají vstoupit. Mezi naše autory patří Carlton Mellick III, Edward Lee, Mark E. Pocha, H. P. Lovecraft a Miroslav Pech.

Nakladatelství Carcosa bude na stánku prodávat knihy s minimální slevou 20%. 

Více: www.carcosa.cz 

FB: www.facebook.com/carcosa.cz


E. G. Solution s.r.o. (stánek č. 117)

Malé autorské nakladatelství s knihami pro děti a dospělé.

Více: www.knihy-radosti.cz 

FB: www.facebook.com/gmentova 


Nová Akropolis (stánek č. 118)

Filozofická škola na klasický způsob a vydavatel filozoficky zaměřené literatury. Organizátor vzdělávacích, kulturních a dobrovolnických akcí.

Více: www.akropolis.info 

FB: www.facebook.com/nakladatelstvi.akropolis 


Šíření Písma Svatého Nabočany(stánek č. 119)


Knihovna Václava Havla (stánek č. 120)

Knihovna Václava Havla shromažďuje, zkoumá, zveřejňuje, šíří a hájí myšlenkový, literární a politický odkaz velké postavy moderních českých dějin – spisovatele, dramatika, myslitele, bojovníka za lidská práva a československého a českého prezidenta. Zabývá se také osobnostmi, událostmi a jevy, které s odkazem Václava Havla souvisí, a snaží se je přibližovat a zasazovat do dobového i současného kontextu.

Více https://www.vaclavhavel.cz/

FB: www.facebook.com/KnihovnaVaclavaHavla 

 


 

Galerie výtvarného umění Ostrava ( stánek č. 121)

Galerie výtvarného umění v Ostravě je příspěvkovou organizací Moravskoslezského kraje a je to největší sbírkotvorná galerie v  kraji. Výstavy a akce pořádané GVUO ročně navštěvuje přes 100 000 milovníků umění. Sbírky GVUO se stále rozšiřují a v tuto chvíli už zahrnují přes 23 000 uměleckých předmětů. Výstavní prostory GVUO najdete v Domě umění,  památkově chráněné budově z roku 1926, která patří mezi skvosty ostravské architektury. Kvalita sbírek řadí GVUO mezi 5 nejvýznamnějších sbírkotvorných galerií v České republice.

Více https://www.gvuo.cz/

FB: https://www.facebook.com/gvuostrava/?ref=ts


 

Muzeum Těšínska ( stánek č. 123)

Muzeum Těšínska se zaměřuje na historii, přírodovědu a vlastivědu české části Těšínského Slezska. Provozuje čtyři pobočky, Muzejní knihovnu a studovnu Silesia a Klub Muzea Těšínska. Vydává časopis Těšínsko, odborné i populárně-vědné publikace, nabízí řadu atraktivních doprovodných programů.

Více: www.vaclavhavel.cz

FB: www.facebook.com/muzeumtesinska


Cesta domů (stánek č. 124)

Nakladatelství, které se snaží přispět ke zlepšení informovanosti o umírání, smrti a péči o umírající. Vydáváme publikace pro odborníky i laiky, pro lidi na konci života i pečující, ale i pro děti a jejich rodiče, studenty a učitele.

Více: https://www.cestadomu.cz/nakladatelstvi

FB: https://www.facebook.com/cestadomu


Helena Rezková (stánek č. 110)

Vydavatelství Heleny Rezkové, založené v roce 2009, se zaměřuje na vydávání regionální literatury z oblasti východních Čech a na knihy pro děti.

Více: www.regiona.cz


Protimluv (stánek č. 126)

Progresivní ostravské nakladatelství, které dosud vydalo úspěšné knihy jako Oslněni světlem Jakuba Zułczyka, hororově laděné knihy Fantasmagoriana nebo Fialoví ďábli, básnické sbírky předních českých autorů, prozaické soubory maďarských, slovinských a polských tvůrců.

Více: www.protimluv.net 

FB: https://www.facebook.com/protimluvrevue/


Národní památkový ústav (stánek č. 127)

Ostravské odborné pracoviště Národního památkového ústavu se zabývá ochranou, poznáváním a dokumentací památek na území Moravskoslezského kraje. Poskytujeme poradenství i metodickou pomoc vlastníkům kulturních památek. Zajišťujeme odborný dohled při jejich obnovách. Organizujeme přednášky, výstavy a komentované prohlídky, vydáváme odborné publikace.

Více: https://www.npu.cz/cs/uop-ostrava

FB: https://www.facebook.com/pamatkariostrava


 

Provoz z.s. - Bilý Vigvam (stánek č. 131)

Jsme mladé a progresivní nakladatelství z Ostravy zaměřené na tvorbu talentovaných a dosud nezavedených autorů a autorek. Naší snahou je, aby každá naše kniha byla nápaditá nejen po textové, ale i vizuální stránce.

Více: https://bilyvigvam.bigcartel.com/

FB: https://www.facebook.com/bilyvigvam/


Nakladatelství Medusa (stánek č. 132)

Nezávislé nakladatelství zaměřené na horor, fantastiku a podivno (weird fiction), především takové, které zkoumají sexualitu, včetně jejích temných stránek, a další osobní otázky. Hlas obětí a přeživších – než se bájná Medusa stala obávanou stvůrou, byla nevinnou dívkou zneužitou mocnějšími silami.

Více: https://www.knihymedusa.cz/

FB: www.facebook.com/NakladatelstviMedusa


 

Nakladatelství Surbanz (stánek č. 133)

Výběrové nakladatelství Surbanz se zaměřuje na vydávání netradičních knižních titulů, objevování zapomenutých autorů a míst v oblasti bývalých Sudet (Wolf Waldheim – Lesní růžička), nevšední propojování obrazu a textu (Lukáš Horký – Příběh krajiny) a dokumentární fotografické publikace (Jaromír Čejka – Jižní Město Miroslav Myška – Lipov).

Více: www.surbanz.cz

FB: https://www.facebook.com/surbanz


Nakladatelství Flétna (stánek č. 135)

Nakladatelství Flétna je rodinná firma vydávající knihy mnoha žánrů. Především cestopisy, duchovní literaturu, knihy po děti, literaturu faktu, beletrii a jiné. Objevujeme zajímavé osudy, o kterých se neví. Máme rádi dobrodružství, krásu, moudrost a pravdu. I vtip. Na stánku s námi bude i Arny Šrámek, známý ostravský cestovatel (primatour.cz), který všem rád podepíše své dvě cestopisné knihy CESTA MŮŽE BÝT CÍL (Flétna, 2020) a VEĎ MĚ DÁL, CESTO MÁ (Flétna, 2021).

Více https://fletna.cz/nakladatelstvi/index.html


FB: https://www.facebook.com/nakladatelstvi.fletna/.

 


Workshopy a herní zóna


Celé Česko čte dětem (stánek č. 130)

Po celou dobu konání festivalu  

Posláním obecně prospěšné společnosti Celé Česko čte dětem je prostřednictvím společného čtení budovat pevné vazby v rodině. Pravidelné předčítání dětem má obrovský význam pro rozvoj jejich emocionálního zdraví. Předčítání rozvíjí paměť a představivost, učí myšlení. Předčítání utváří pevné pouto mezi rodičem a dítětem. My neříkáme "Jdi a čti si!", ale "Pojď, budu ti číst". Stačí 20 minut denně. Každý den. 

Více http://www.celeceskoctedetem.cz/

FB: https://www.facebook.com/celeceskoctedetem


Mindok (stánek č. 134)

MINDOK je vydavatelství moderních společenských her pro děti i dospělé již 15 let. Můžete se těšit na prezentaci her z řady populárních SMART her pro jednoho hráče, na postřehové a paměťové hry, u kterých si vyzkoušíte svou rychlost a bystrost, nebo na nové kvízové a párty hry jsou hry z rodiny Desítka nebo Krycí jména. Nebudou chybět ani úspěšné dětské a rodinné hry z rodiny Carcassonne a Kulišák. Pro příznivce slovních her s písmeny představujeme hru Bananagrams. Pro zvídavé tady máme řadu 50 přírodních expedic, u nichž se něco dozvíte a zároveň se skvěle pobavíte. Najdete nás v oranžovém stanu herní zóny v centru dění festivalu.

Více https://mindok.cz/

FB: https://www.facebook.com/hry.mindok


Kalia paper (stánek č. 128)

Jsme česká obchodní společnost zabývající se velkoobchodem kancelářských, výtvarných a školních potřeb. Na trhu působíme již od roku 2002, původně pod názvem Ing. Zbyšek Kaleta – KALIA, který jsme v roce 2020 změnili na KALIA paper, s.r.o.

Naše firma zastupovala a nadále zastupuje řadu významných značek, například 3M, TESA, Staedtler, Kores, Henkel, ASTRA Polska, DpCraft PL.

Od roku 2014 jsme výhradním dovozcem japonské značky Tombow.

V současné době působíme na českém, slovenském, polském a chorvatském trhu.

Více https://www.kalia.cz/

FB: https://www.facebook.com/kaliacz/


Fajna dílna (stánek č. 138)


První veřejná dílna a řemeslný inkubátor v Ostravě nabízející svým členům prostor a technické zázemí k realizaci řemeslných nápadů a větších projektů. FAJNA DILNA vychází z konceptu tzv. DIY dílen (Do It Yourself) a BO my jsme v Ostravě, tak jednoduše "Zrob si sám".

Více http://fajnadilna.cz/

FB: https://www.facebook.com/Fajnadilna/


 

Národní divadlo Moravskoslezské (stánek č. 139)

árodní divadlo moravskoslezské se sídlem v Ostravě je největším a nejstarším profesionálním divadlem v Moravskoslezském kraji a zároveň největší kulturní institucí zřizovanou statutárním městem Ostrava. Je nepřehlédnutelným centrem kulturního, duchovního, intelektuálního a společenského života občanů Ostravy a širokého okolí. Jako jediné na Moravě má divadlo čtyři umělecké soubory – operu, činohru, balet a operetu/muzikál, které hrají pravidelně na třech stálých scénách: v Divadle Antonína Dvořáka, Divadle Jiřího Myrona a Divadle „12“. Ročně uvádí cca 16 premiér a odehraje téměř pět stovek představení. 

Široce rozkročená ambiciózní dramaturgie všech čtyř uměleckých souborů je vedena systematickou snahou oslovit co nejširší divácké spektrum všech generací a zájmů. Od klasického českého a světového repertoáru přes objevnou dramaturgii a současnou tvorbu až k experimentálním dílům a projektům mnohdy na hranicích žánrů. Svou úrovní se dnes Národní divadlo moravskoslezské řadí ke špičce českého divadelního umění, což dokládají jak ocenění na divadelních festivalech, tak zájem domácích i zahraničních inscenátorů, choreografů i sólistů, kteří zde hostují. 
 
Divadlo „12“ je od 100. sezóny komorním divadelním prostorem Národního divadla moravskoslezského. Slavnostní otevření se uskutečnilo dne 16. září 2018. Scéna se nachází v areálu budov Divadla Jiřího Myrona na třídě Čs. legií 12 v prostorách, kde dříve bývala Občanská záložna. Divadlo tvoří dva prostory – mimo hlediště a sál je to také divadelní bar Ve Dvanáctce. Autorem architektonické studie je architekt Jiří Stejskalík. Toto divadlo pro 60 diváků nabízí velmi intimní atmosféru a jedinečný intenzivní kontakt mezi hercem a divákem. Je místem pro inscenace a aktivity všech souborů NDM a další experimentální divadelní projekty na pomezí žánrů. Na programu jsou také talkshow nebo komorní hudební vystoupení. V období divadelních prázdnin „Dvanáctka“ hostí Měsíc autorského čtení.

Více https://www.ndm.cz/cz/

FB: https://www.facebook.com/narodnidivadlomoravskoslezske

Výrobní družstvo krabičky vkv (stánek č. 129)

Sociální podnik KRABIČKY - výrobní družstvo, výrobce Tvořivých sad a polotovarů k tvoření. Tvořivé sady jsou vhodné pro děti od 3-99 let . Nabídka pro knihkupectví, knihovny, organizace pořádající výtvarné dílny, škola i pro domácí využití. Výroba Tvořivých sad na zakázku, jako reklamní předmět.

Více: https://vymalujaslep.cz/

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Partneři festivalu
Mediální partneři
Mediální podpora

NAVŠTIVTE NÁS NA KNIŽNÍM FESTIVALU V OSTRAVĚ
11. - 12. března 2022

POŘADATEL

Černá louka s.r.o.
Ostrava - Moravská Ostrava
702 00

IČ: 26879280
DIČ: CZ26879280

ŘEDITEL FESTIVALU

Jan Šumbera
+420 604 805 095
jan.sumbera@cerna-louka.cz

MANAŽERKA FESTIVALU

Jana Cyrusová
+420 606 515 666
jana.cyrusova@cerna-louka.cz

 

MARKETING FESTIVALU

Denisa Urbanová
+420 723 982 003
denisa.urbanova@cerna-louka.cz