Program


čtvrtek, 27.2.2020


Voices of Freedom - RESPEKT stageZóna Českého rozhlasuNakladatelská scénaSci-fi - Fantasy - Komiks stageKomorní sálKonferenční sál
10:0010:00 - 10:55
Jak tvořit školní časopis
Sokolská33

... více informací

11:0011:05 - 12:00
Jak tvořit školní časopis
Sokolská33

... více informací


pátek, 28.2.2020


Voices of Freedom - RESPEKT stageZóna Českého rozhlasuNakladatelská scénaSci-fi - Fantasy - Komiks stageKomorní sálKonferenční sál
9:0009:00 - 10:15
Dílna malého novináře
Michaela Vetešková

... více informací

10:0010:30 - 12:00
Klimatická změna a environmentální souvislosti
Jan Hradecký

... více informací

10:00 - 10:15
Vyhlášení vítězů soutěže "Napiš si svou povídku"


... více informací

10:30 - 11:30
Křest knihy Štěpánův podivuhodný stroj
Zuzana Pospíšilová

... více informací

10:30 - 11:30
Sci-fi v průběhu věků
Bohdan Boboking Volejníček

... více informací

10:30 - 11:30
Vílí kouzla – přivítání nové pohádkové knihy
Alena Vorlíčková a Petra Řehová

... více informací

10:30 - 11:40
Staň se detektivem - Tajná dvojka" - detektivní workshop
Klára Smolíková, Jiří Walker Procházka

... více informací

11:0011:00 - 12:00
ČRo Dvojka: Blízká setkání s Jirkou Holoubkem - ŽIVÉ VYSÍLÁNÍ
Host Iva Janžurová

... více informací

11:45 - 12:45
NEJZÁHADNĚJŠÍ KNIHY SVĚTA (Tajemství Ďáblovy bible a Voynichova rukopisu)
Arnošt Vašíček

... více informací

11:45 - 12:45
Po křivolakých stezkách čtenářského ne/zájmu u dětí a dospívajících
Veronika Jahnová

... více informací

11:45 - 12:45
Znáte svého hrdinu?
Alena Vorlíčková

... více informací

11:50 - 13:00
Komiksy hravé a dravé (historie komiksu a komiksový workshop)
Jiří Walker Procházka, Klára Smolíková

... více informací

12:0012:30 - 13:30
mujRozhlas.cz: O trendech v podcastech s mujRozhlas.cz
James Cole, Martin Minha, Anna Vošalíková, Adam Javůrek

... více informací

13:0013:00 - 13:30
Revoluce
Jakub Trpiš

... více informací

13:40 - 14:10
Křest knihy Mlsná Huba
Magda Váňová (Kmotr: Iveta Svobodová, Moderátor: Janka Klazarová)

... více informací

13:00 - 13:10
Čteme si spolu
Knihovna Třinec

... více informací

14:0014:00 - 15:00
ČRo Ostrava: Jak se dělá rozhlas
Dagmar Misařová

... více informací

14:20 - 14:50
Beseda s jednou z dvojice autorek titulu Tradinář
Martina Boledovičová (Moderátor: Janka Klazarová)

... více informací

14:00 - 14:10
Čteme si spolu
Knihovna Třinec

... více informací

14:20 - 15:05
Úvod do umění meditace
Abhejali Bernardová

... více informací

15:0015:00 - 16:00
ČRo Ostrava: Dagmar Misařová a host Knižního festivalu - ŽIVÉ VSTUPY DO VYSÍLÁNÍ
Dagmar Misařová

... více informací

15:00 - 15:50
Život za objektivem
Robert Vano (Moderátor: Sandra Procházková)

... více informací

15:15 - 16:15
Průlet fantastickými světy
Jiří Walker Procházka

... více informací

15:15 - 15:25
Čteme si spolu
Knihovna Třinec

... více informací

15:35 - 16:20
Po stopách Václava Šolce: Život s indiány tří Amerik
Miroslav Černý

... více informací

16:0016:00 - 17:30
Klimatická změna a environmentální souvislosti
Jan Hradecký

... více informací

16:00 - 17:00
ČRo Dvojka: Rozhlasové bestsellery


... více informací

16:00 - 16:50
Křest knihy Herec k Nepřežití
Albert Čuba

... více informací

16:30 - 17:30
Jak na komiksy aneb Proč by byl Komenský z komiksů nadšený?
Klára Smolíková

... více informací

16:30 - 16:40
Čteme si spolu
Knihovna Třinec

... více informací

16:50 - 17:20
Terezie Theimerová o své knize Světlonoška
Terezie Theimerová

... více informací

17:0017:30 - 17:40
Čteme si spolu
Knihovna Třinec

... více informací


sobota, 29.2.2020


Voices of Freedom - RESPEKT stageZóna Českého rozhlasuNakladatelská scénaSci-fi - Fantasy - Komiks stageKomorní sálKonferenční sál
10:0010:30 - 11:30
Český rozhlas: Dílna malého novináře
Michaela Vetešková

... více informací

10:10 - 10:50
Beseda s Radimem Uzlem
Radim Uzel

... více informací

10:30 - 11:30
Seriál PICARD a další nové Star Treky
Ondra Konvička

... více informací

10:10 - 11:10
Vize, vášně a fantazie - workshop pro veřejnost
Alena Vorlíčková

... více informací

10:00 - 18:00
Scénaristické dílny


... více informací

11:0011:00 - 12:30
30 let s Respektem
Hosté: Jindřich Šídlo, Ondřej Kundra, Andrea Procházková, Moderátorka: Silvie Lauder

... více informací

11:00 - 11:20
Měj mě rád/a
Markéta Hejkalová

... více informací

11:30 - 11:50
Očima vidět/Očami vidźeć
Eva Tvrdá

... více informací

11:45 - 12:45
Každodenní klingonština
Ondra Konvička

... více informací

11:20 - 11:30
Večerníčky naživo
Knihovna Třinec

... více informací

11:30 - 12:30
Jak prodat svoji knihu
Veronika Mahdalová

... více informací

12:0012:00 - 13:00
ČRo Dvojka: Pokračování za chvilku s Halinou Pawlowskou - ŽIVÉ VYSÍLÁNÍ
Halina Pawlowská

... více informací

12:00 - 12:55
O literatuře, o životě, o lidech
Alena Mornštajnová (Moderátor: Sandra Procházková)

... více informací

12:40 - 12:50
Večerníčky naživo
Knihovna Třinec

... více informací

13:0013:00 - 14:30
Kdo ví, kde budu zítra
Hosté: Jindřich Šídlo, Tomáš Etzler, Moderátorka: Kateřina Huberová

... více informací

13:30 - 14:30
ČRo Dvojka: Fenomén živě vysílaných her


... více informací

13:00 - 13:50
Křest knihy Šikmý kostel
Karin Lednická (Moderátor: Jirka Popiolek)

... více informací

13:00 - 14:30
Jak vzniká Young Adult literatura
Kateřina Šardická, Martin Bečan, Martin Šinkovský

... více informací

13:00 - 13:50
Knihovna Václava Havla
Knihovna Václava Havla

... více informací

14:0014:00 - 14:50
ZANZIBAR
Vladimir 518

... více informací

14:45 - 15:15
Mízožravci aneb Temná tajemství Černého Kostelce
Petr Boček

... více informací

14:00 - 14:10
Večerníčky naživo
Knihovna Třinec

... více informací

14:20 - 15:00
Proč si nikdy neotevřít kamenné knihkupectví (aneb všechno co jste kdy chtěli vědět o knihkupectví, ale neměli jste koho se zeptat)
Jan Becher (Moderátor: Albert Čuba)

... více informací

15:0015:30 - 17:30
Investigace v Česku
Hosté: Lukáš Valášek, Tomáš Etzler; Moderátor: Ondřej Kundra

... více informací

15:00 - 16:00
ČRo Ostrava: Jak se dělá rozhlas
Josef Podstata, Richard Piskala, Tereza Szotkowská (Moderátor: Pavel Janošec)

... více informací

15:00 - 15:50
ČESKÉ TAJEMNO
Arnošt Vašíček

... více informací

15:30 - 16:20
Emil Křižka: očima Alberta Čuby
Emil Křižka (Moderátor: Albert Čuba)

... více informací

15:10 - 15:20
Večerníčky naživo
Knihovna Třinec

... více informací

15:30 - 16:30
Ostravská normalizace očima disidenta, horníka i spolupracovníka StB
Ladislav Vrchovský

... více informací

16:0016:30 - 17:30
ČRo Hradec Králové: Na cestách s Petrem Voldánem
Host Karel Loprais

... více informací

16:00 - 16:50
Afrikou tam a zpět
BUSNY

... více informací

16:30 - 17:30
Sci-fi v průběhu věků
Bohdan Boboking Volejníček

... více informací

16:40 - 16:50
Večerníčky naživo
Knihovna Třinec

... více informací

17:0017:00 - 17:50
Křest knihy Od Flaminga k Plameňákům
Jan Horák

... více informací

17:00 - 17:30
Odcházení / Přicházení
Národní divadlo moravskoslezské

... více informací

Partneři festivalu




Mediální partneři




Mediální podpora

Knižní festival Ostrava

Vystavující

Nakladatelé, vydavatelé, distributoři

Zóna malých nakladatelů

Knihovny, univerzity, galerie

Herní zóna / workshopy / tvůrčí dílny

Ostatní

NAVŠTIVTE NÁS NA KNIŽNÍM FESTIVALU V OSTRAVĚ
28. - 29. února 2020

Pořadatel

Černá louka s.r.o.
Ostrava - Moravská Ostrava
702 00

IČ: 26879280
DIČ: CZ26879280

Ředitel festivalu

Jan Šumbera
+420 604 805 095
jan.sumbera@cerna-louka.cz

Programová ředitelka festivalu

Jana Juříčková
+420 775 612 283
jana.jurickova@cerna-louka.cz

Marketing festivalu

Jana Jílková
+420 606 035 557
jana.jilkova@cerna-louka.cz