O vystavujících

Nakladatelé, vydavatelé, distributoři

 

Albatros Media (stánek č. 1128)

Skupina Albatros Media a.s. dosáhla v loňském roce konsolidovaných tržeb ve výši cca 750 mil. Kč. Její produkce pokrývá více než 17 % nakladatelského trhu v České republice; každoročně uvede na trh více než 2 000 nových knih. Vedle osmnácti samostatných nakladatelství (Albatros, CooBoo, Plus, Motto, Domino, XYZ, CPress, ComputerPress, BizBooks, Edika, Management Press, B4U Publishing, Fragment, Egmont, Kniha Zlín, Vyšehrad, Panteon a Valer) vlastní Albatros Media také prodejce elektronických knih Palmknihy.cz a vydává knihy v rámci partnerského projektu Edice České televize.

Více: www.albatrosmedia.cz/

FB: https://www.facebook.com/albatrosmediacz/

 

PEMIC BOOKS, KNIHCENTRUM.cz, BOOKMEDIA (stánek č. 1125)

PEMIC BOOKS a.s. bude mít na festivalu stánek, který nabídne české i zahraniční tituly různých žánrů prostřednictvím oblíbeného knihkupectví KNIHCENTRUM.cz. Pokud s sebou vezmete i děti, nenechte si ujít kreativní tvoření, které připraví nakladatelství BOOKMEDIA.

Více: www.pemic.cz , www.knihcentrum.cz , www.bookmedia.cz

FB: https://www.facebook.com/KNIHCENTRUM.cz/

 

Host - vydavatelství (stánek č. 108)

Vydává kvalitní českou prózu a poezii, překladovou beletrii, detektivní romány, thrillery, sci-fi a fantasy, literaturu pro děti a mládež, literární teorii a naučnou literaturu. Je spoluvydavatelem literárního měsíčníku HOST.

Více: www.hostbrno.cz

FB: https://www.facebook.com/hostbrno

 

Nakladatelství Books & Pipes (stánek č. 1116)

Nakladatelství, které má styl. Brněnské nakladatelství s dlouholetou tradicí a zkušeností. Specializuje se převážně na vydávání odborné a nekomerční literatury.

umění & architektura / politika & společnost / kultura & vzdělávání / literatura pro děti

Více: www.bookspipes.cz/

FB: https://www.facebook.com/bpublish.cz/

  

Nakladatelství MOBA (stánek č. 130)

Nakladatelství MOBA patří mezi největší nakladatelské domy v České republice. Vydává kvalitní knihy v mnoha edicích, jako jsou Severská krimi, Historický román, Světová krimi, Historická krimi, Literatura faktu, Původní česká detektivka, Společenský román nebo Rádce.

Více: www.mobaknihy.cz

FB: https://www.facebook.com/moba.cz/

 

Nakladatelství JOTA (stánek č. 180)

Nakladatelství JOTA vydalo za téměř 30 let své existence více než 2 500 titulů v několika edičních řadách: Beletrie, Populárně naučná, Pro děti a mládež, Literatura faktu a military, Biografie, Cestopisy, Turistické průvodce Bradt a Rough Guides. 

Více: www.jota.cz/

FB: https://www.facebook.com/JOTA.nakladatelstvi

 

Nakladatelství Šulc-Švarc (stánek č. 1127)

Působí nepřetržitě na knižním trhu od roku 1991. V 90. letech vydalo více než dvě desítky překladů, ale od začátku se soustředilo na spolupráci s českými spisovateli.
Vydává především krásnou literaturu (romány, prózy, poezii), vedle ní knihy pro děti a mládež a v nezanedbatelném počtu také věcnou literaturu. Ke kmenovým autorům nakladatelství patří Ludmila Vaňková, Magda Váňová, Jiří Žáček, Iveta Svobodová, Boris Pralovszký, Jana Pechmanová, Iva Lecká.....
Vydání Saturnina Zdeňka Jirotky s ilustracemi Michala Hrdého v nakladatelství Šulc-Švarc vyhrálo v roce 2009 anketu Kniha mého srdce.

Na Knižním festivalu v Ostravě představí nový román své kmenové autorky Magdy Váňové, Mlsná Huba. 

Více: www.sulc-svarc.cz

FB: https://www.facebook.com/sulcsvarc

  

Vydavatelství Mladá fronta (stánek č. 114)

Nakladatelství Mladá fronta, nejstarší kontinuálně fungující nakladatelství v ČR. 

Více: www.mf.cz/

FB: https://www.facebook.com/Mladafronta.as/?business_id=794610710673478

 

 

 

 

 

 

Zóna malých nakladatelů

 

 

 

Knihovny, univerzity, galerie

 

Interaktivní hra  „Uč se moudrým býti“

Spojení pěti organizací zajišťujících vzdělanost Ostravanů: Moravskoslezská vědecká knihovna, Univerzitní knihovna OU, knihovna Ostravského muzea, Městská galerie pro současné umění Plato a organizátor projektu Knihovna města Ostravy. Hlavním středobodem je čtení, vzdělání a kniha. Na ploše 50 m2 si návštěvníci zahrají interaktivní hru, kterou je provede sám J. A. Komenský. Herní plán nabídne pět zastavení a pokud uspějí, a o tom nepochybujeme, získají knihu. Připravené knihy jsou součástí projektu „Druhý život knih“. Knihy vyřazené z evidence neputují do sběru, ale dál do života Ostravanů. Každá organizace originálním způsobem spojí dvě informace:

- Lásku ke čtení

- Odkaz jednoho z největších českých myslitelů, filosofů a spisovatelů – J. A. Komenského, který byl současně jediným tvůrcem originální, filosoficky ukotvené pedagogické soustavy v českých zemích

„Nemilovat knihy znamená nemilovat moudrost. Nemilovat moudrost však znamená stát se hlupákem.“ — Jan Amos Komenský 

Knihovna města Ostravy (č. A192)

 

Moravskoslezská vědecká knihovna (č. A197)

Vědecká knihovna sídlí v budově Nové radnice. Své služby zaměřuje na studenty, vzděláníchtivou i čteníchtivou veřejnost, pedagogy, vědce. Nabízí odborné tituly i beletrii, noviny, časopisy, elektronické zdroje, hudební CD, audioknihy, normy… Organizuje kluby, semináře, kurzy. Více na www.svkos.cz.

Univerzitní knihovna OU (č. A247)

Na Ostravské univerzitě studuje každým rokem okolo 10 000 studentů a díky unikátnímu složení fakult (Fakulta sociálních studií, Fakulta umění, Filozofická fakulta, Lékařská fakulta, Pedagogická fakulta a Přírodovědecká fakulta) nabízí Ostravská univerzita pestrou a širokou škálu studijních programů. Univerzitní knihovna Ostravské univerzity je akademická knihovna zajišťující informační podporu studia, výuky, vědy a výzkumu realizovaných na Ostravské univerzitě. Nabízíme k vypůjčení studijní literaturu a své uživatele vedeme k informační gramotnosti. Naše služby poskytujeme především studentům a akademickým pracovníkům Ostravské univerzity, ale taktéž odborné veřejnosti, a přizpůsobujeme je jejich potřebám. Klademe důraz na rozvoj online služeb a na rozšíření nabídky elektronických informačních zdrojů důležitých pro vědu a výzkum.

knihovna Ostravského muzea (č. A292)

První muzeum v Ostravě bylo založeno již v roce 1872 a od roku 1931 je umístěno ve staré radnici na Masarykově náměstí. Muzeum mapuje historii, život a přírodní podmínky Ostravy, ke kterým pořádá výstavy, lekce pro školy a přednášky pro veřejnost. Součástí muzea je knihovna se specializovaným historickým fondem v počtu 28 000 svazků.

Městská galerie pro současné umění Plato (č. A264)

 

Partneři festivalu
Mediální partneři
Mediální podpora

NAVŠTIVTE NÁS NA KNIŽNÍM FESTIVALU V OSTRAVĚ
28. - 29. února 2020

Pořadatel

Černá louka s.r.o.
Ostrava - Moravská Ostrava
702 00

IČ: 26879280
DIČ: CZ26879280

Ředitel festivalu

Jan Šumbera
+420 604 805 095
jan.sumbera@cerna-louka.cz

Produkční festivalu

Jana Juříčková
+420 775 612 283
jana.jurickova@cerna-louka.cz

Marketing festivalu

Jana Jílková
+420 606 035 557
jana.jilkova@cerna-louka.cz