O vystavujících

Cetrum PANT

Od roku 2007 otevíráme dveře modernímu chápání dějin 20. století. V roce 2016 jsme v Ostravě začali provozovat komunitní a informační Centrum PANT a významně tím tak posunuli těžiště našich aktivit směrem k chápání současnosti. Prostřednictvím přednášek a besed s významnými českými osobnostmi nabízíme lidem možnost kriticky nahlédnout na současné dění ve světě z různých úhlů pohledu. Svou činností vytváříme přirozený dějinný kontext a stavíme most mezi minulostí a současností. Věříme, že existence prostoru pro takovýto dialog má hluboký smysl pro naši budoucnost.

Kromě Centra PANT také provozujeme unikátní vzdělávací portál www.moderni-dejiny.cz. Ten dnes pro svou přípravu využívá více než 90% učitelů dějepisu a desetitisíce studentů. V rámci vydavatelství PANT vydáváme knihy a metodické publikace. Nejsme pouze komunitním centrem, ale také stylovou kavárnou a knihkupectvím. Lidé si u nás mohou knihy nejen zakoupit, ale třeba jen prohlédnout u dobré kávy. Mimo bohatého programu ve formě přednášek a besed pro dospělé nezapomínáme ani na děti. Každé sobotní dopoledne pro ně připravujeme kreativní program ve formě divadel a dětských dílniček.

Spolupracujeme s řadou univerzit a prestižních institucí jako například Karlova a Masarykova univerzita, Akademie věd, Knihovna Václava Havla nebo Post Bellum s projektem Paměť národa.

Jsme nevládní a nezisková organizace. Nemáme politické ani ekonomické ambice. Jsme učitelé, pracovníci médií, grafici, manažeři, ale hlavně nadšenci. Proto stále hledáme partnery a sponzory, kteří by nám pomáhali rozvíjet kulturní a vzdělávací aktivity.

www.centrum-pant.eu

FB: @Centrum PANT


Partneři festivalu
Mediální partneři
Mediální podpora

POŘADATEL

Černá louka s.r.o.
Ostrava - Moravská Ostrava
702 00

IČ: 26879280
DIČ: CZ26879280

ŘEDITEL FESTIVALU

Jan Šumbera
+420 604 805 095
jan.sumbera@cerna-louka.cz

MANAŽERKA FESTIVALU

Jana Cyrusová
+420 606 515 666
jana.cyrusova@cerna-louka.cz

 

MARKETING FESTIVALU

Denisa Urbanová
+420 723 982 003
denisa.urbanova@cerna-louka.cz